Videoanalüütika

Praktiliselt igas suuremas ettevõttes on probleem pakkuda kõrg kvaliteedil turvalisust.Tavaline videosalvestus juhuks "Äkki laheb vaja" on muutumas rohkem kasutuks.Ettevõtted tihtipeale koguvad tohutu suure koguse video informatsiooni, rohkem kui nad suudavad seda töödelda.vajadusel vajaliku video leidmine võib muutuda probleemiks, leida video fragment ilma täpse kellaajata võib saada suureks probleemiks.

"Kõigest 20minuti pärast jälgides videomonitori inimese taju vaheneb vastuvõetamatule tasemele" Natsionaalne Sandia laboratoorium ,USA

jälgides suures koguses monotoonset videomaterjali, kaob inimese taju olulisele informatsioonile ja võib tähele mitte panna sündmusele, mis on tõepoolest oluline.Sageli suureneb objektide number aja jooksul, kuid töötajate arvu kasvuga ei kasva proportsionaalselt turvalisus.

Milleks on vaja videoanalüütika?

Põhieesmark on turvalisus, vältida ootamatuid olukoordi, mitte uurida neid, kui nad on juba juhtunud.Anda võimalus töötajatele keskenduda analüüsile ja ohu allasurimisele aga mitte otsida ekraanil võimalikku ohtu, selleks on olemas videoanalüütika. Videoanalüütika susteem võimaldab salvestab automaatselt rikkumisi ning kahtlaseid tegevusi, käsitsi ohu avastamisest automatiseeritud protsessi.

Kuidas valida videoanalüütika süsteemi?

Kõigepealt tuleb kindlaks teha, kas teil on vaja tsentraliseeritud video analüütika või analüüs valmib lõpp seadmetel. Õigeks valikus tuleb meeles pidada

ANALÜÜTIKU EELIS SIHTSEADMEL:

Analüütika "on-the-edge" või analüütika sihtseadmel, võib olla sisseehitatud kaamerasse, ning võib olla ka lisa seadmel, mis asub kaamera kõrval

 • Sisseehitatud analüütikat saab töödelda enne videomaterjali kokkusurumist, kasutades kõiki võimalikke videoid.Paljud ülesanded nõuavad just sellist analüütikat, näiteks näo ja numbrimärgi tuvastus töötab ainult pakkimata videol.

 • Samuti, Kasutades sisseehitatud analuutikaton võimalik ehitada hajusarvutus süsteemi

 • Teine pluss on lõplik toote hind, kõik litsensid on juba kantud kaamera/analüütika kuludesse.

Kaasaegne analüütika lõplikel seadmetel võimaldab kasutada erinevaid video flitreid, mis töötlevad videot enne pakkimist.kõrgtehnoloogilised filtrid saavad vähendada müra, venitada pilti isegi rasketes tingimustes, ning valmistab optimaalse surve signaali, mis vähendab IP võrgu koormust.

Analüütika võimalused, saadaval vaid sihtseadmetel:

 • Objekti identifikaator edastus pöörlev kaamera saatel.

 • Automaatne pöörlev kaamera

TSENTRALISEERITUD LUURE EELISED (serveris):

 • Analüütik serveril võimaldab teil kastuda olemasolevat süsteemi ilma kaamerate ja muude seadmete asendamiseta, muid süsteemi laiendusi võib täita sama kergelt, samuti ilma lõpp seadme vahetamiseta.

 • Tarkvara paigaldatakse standart serverile, mis võimaldab mugavalt paigaldada juba olemasolevas alusel

Oluline meelespidada, et võrgu läbilaskevõime pead olema piisav, et edastada videot kõikidest kaameratest.muidu võib olla video edastamises viivitusi ja andme kokkupõrked.

 

ANALÜÜTIKA VÕIMED, SAADAVAD AINULT SERVERIS:

 • Kiire liikuvuse tuvastus (üle normaalse kiiruse)

 • Liikumise tuvastus keelatud suunas või vastu voolu

 • Rahvahulga ja järjekorra tekke tuvastus

 • Inimeste/sõidukite arvu pidamine

HÜBRIID ANALÜÜTIKA EELISED (lõppseadmetel ja serveril)

Hübriid analüütika eelised on ühendada kõik plussid- kui sihtseadmel ja serveril.Sel juhul võib kasutada olemasolevat infrastruktuuri (analoog, ip, trsentraliseeritud või jagatud) võimaldades samal ajal kasutada kõike võimalikke  (Saadaval ainult serveril või ainult lõppseadmel), samal ajal säilitades kiiret läbilaskevõimet.