Mis on termokaamera?

Leader surveillance device

Kindlansti te olete näinud filme, kus tegelased vaatavad erilise binokliga ja näevad kõiki terroriste isegi täielikus pimeduses. Tõsi see näeb natuke imelik välja ühevärvline ja liiga eriline millest me näeme oma silmadega isegi valgustusega.
 
Nüüd ei pea olema terminator, et näha pimedas. Termokaamera võib osta iga objekti kasutamiseks.
 
Peamine erinevus tavalise kaameralt on, et soojus kaamera ei näe tavalis valgust , mis on nähtav inimese silmale vaid soojust, mis on infrapunane spektor.Seega võime jälgida, mis toimub isegi täiesti pimedas ruumis või öösel.
 
iga inimene või loom erandavad mingis koguses soojust, kuid elutu objektid on ümbritseva keskkonna temperatuuriga. Mida soojem objekt, seda heledam ta näeb pildil ja mida külmem seda pimedam on objekt pildil. Sellepärast pildil võib olla ainult üks värv: tavaliselt must ja valge, kuid mõnikord on roheline või oranž-punane.
 
Niisiis, termokaamera pildil on näha soojust, mida soojem on keha või mõni objekt seda eredam on ta ekraanil, näiteks igasugused töötavad mootorid, loomad, inimesed või tass kuuma kohvi, kui objekt või mingi ese on külm siis on näha seda tumedamalt ekraanil, näiteks jäätis või veaokid mis transpordivad külm aineid. Seega, kui kaamera ja objekti vahel on barjäär mis juhib infrapuna, näiteks polüetüleenkile, õhuke riie või lihtsalt põõsas, siis objekt nende taga on suurepäraselt nähtav.
 
Turul on ka odavamad analoog termokaamerad - kaamerad infrapuna valgustusega.Aga mis on peamine erinevus nende vahel? Kaamera IR valgustusega sensor on üsna nõrk, ja näeb ainult seda, mida on valgustatud just selle valgustusega.Peale selle, termokaamerate vaateväli on piiratud valgustuse võimsusega, ning kaamera optilisest võimekusest, mis on tavaliselt palju madalam kui kõrgkvaliteedi termokaameratel. Tüüpiliselt selliste kaamerate raadius on vaevalt 10 kuni 20 meetrit. Termokaamera andurid võimaldavad näha inimest kauguselt 200 meetrit ja rohkem!
 
Sellised kaamerad võimaldavad oluliselt säästa valgustuselt väljas pool rajatist. Lisaks nad võimaldavad näha rikkujat isegi kui ta on kvaliteetselt varjatud. Neid kaameraid kasutatake ka konteinerite sisu summa kindlaks tegemisel ning tanker vagunitel, isegi ilma rongi peatumiseta.
 
Sellise kaamera töö näide: