Kuidas kaitsta ala ebaseaduslikust tungimisest?

Kuidas kaitsta teritoorium ebasaeduslikust sisenemisest ?

Paljude ettevõtete ülesanne on kontrollida teritooriumi ja kaitsta seda ebaseaduslikest ning soovimatutest sissetungimiste eest. Teritoorium võib olla piiratud aiaga visuaalselt või piiratud ainult kaardil. Põhjuseid miks sissepääs teritooriumile on keelatud võib olla mitmeid:

 • Ärisaladus
 • Väärtused, mida saab varastada
 • Ohtlik tööstlus
 • Ning palju muud

Eesmärgid on äridel erinevad. Näiteks, parklate jaoks - on vältida vargusi ja sõidukite kahjustamist. Logistikaettevõtetele - ennetada transpordi kahjustamist, kontrollida sissetulevat / välja minevat transporti jne

Üldiselt soov vältida "võõra" inimest ettevõttes on küllaltki selge. Kuid kuidas seda teha?

 • Sissetungi tuvastamine
 • Sissetungi vältimine
 • Mõiste "sõber või vaenlane"
 • Sisenemise keeld "võõrastele"

Sissetungi tuvastamine - Passiivne süsteem

Standartne kasutamise meetodid nüüd:

 • Vibratsiooni andur tehases
 • Avamise andur aknad või uksed
 • Infrapuna liikumisandur
 • Valvekaamerad

Kõikidel nendel meetoditel on omad plussid ja miinused.

Andurid üldiselt täidab ülesannet leida, kuid liikumise ja vibratsiooni võivad tehitada mitte anult soovimatud külastajad, vaid ka loomade liikumine, linnud, kuul Jne.

Videokaamerad võimaldavad teil näha täpselt, mis toimud kohapea avastamiseks, kuid siin tekivad kaks uut probleemi:

 • Tuleb jälgida kaamerat
 • Vajadus heale nähtavusele on valgustus


Paljude uuringute järgi, inimene ei ole võimelike tõhusalt tuvastada ohtu video pealt rohkem kui 29 minutit. Isegi väga vastutusrikas valvur ei suuda keskenduda kogu aeg oma vahetuse jooksul. Siin tuleb appi video analüütika: Liikumisanduri süsteem on täna isegi odavates valvekaamerates. Kuid vaatamata selgele statistika paranemisele, kohati lihtsaim analüütika isegi raskendab probleemi avastamist. Liikumisandrui video pilt on samuti kaugel ideaalist, päeva jooksul süsteem tekitab keskmiselt 100 kuni 1000 valehäireid: ta reageerib väiksema muudatusele pildis (valgustuse muutused, tsükliline esemete liikumine, nagu põõsaste liikumine tuulest. Teine probleem on järelevalve valdkonnas öösel ja halva nähtavuse korral.
Ilmne lahendus: paigaldada lisavalgustus teritooriumil. Kõik see lahendab probleemi osaliselt: valgustus nõuab lisakulusid ja ei ole väga hea vihma või udu korral. Lisaks pimedas valguse käes kaamera vaateväljas vähem valgustatud objekt on tunduvalt halvemini nähtav.

Сравнение термальной и обычной видеокамеры

Vasakul: pilt on termokaameralt (inimene peidus puu taga), paremal pildil tavaline kaamera (hereda valgustuse tõttu, pole isegi puud näha).

Teine lahendus võib olla kaamera infrapuna valgustusega. Väiksel teritooriumil võib see olla ainus lahendus, kuid suurel teritooriumil see ei toimi. Keskmise võimsusega valgustus ulatud (10-15 meetrit) ning et täielikult katta territoorium on tarvis väga palju valgustus tehnikat. Sellisel juhul, hereda valgustuse probleem jääb samaks. Samuti valgustus (tavaline või infrapuna) meelitab putukaid, mis kiiresti saastada kaamera objektiivi ja halvenab nähtabust, ning lisandab liikumist pildil ning tekitab uusi valehäireid.

Сравнение термальной камеры и камеры с инфракрасной подсветкой

Vasakpoolne pilt kaamerast infrapuna valgustusega. Vaatenurk on väga piiratud, pealegi võib näha lendavaid putukaid. Keskel pilt normaalselt valvekaameralt kõrge kontrastsusega. Paremal - pilt termokaameralt.


Sissetungi vältimiseks - aktiivsed süsteemid

Kaasaegsed süsteemid ei saa ainult tõhusalt tuvastada häiret, aga ka vältida sissetungi. kuidas see täpsemalt nii on ?

1. Termokaamera kasutamine.

Termokaamerad või passiivne infrapuna kaamerad on üks moodsamaid videovalve vahendeid. Nad ei vaja valgustust ja reageerivad inimese soojuse peale (infrapunakiirgust). Vaatamata oma kõrgele hinnale, paljudes olukordades termokaamera valik ei ole ainult tõhus pimedas, vaid ka säästab paigaldust. Suure avastamise hulga tõttu on vaja neid 3 korda vähem, nad ei nõua vagustust (vastavalt pole vajadust kulutada valgustuse paigaldusele ning tulevikus elektri kuludele)


2. Videoanalüütika kasutamine.

Kaasaegsed videoanalüütika süsteemid võivad vähendada kulusid videojälgimis personali pealt ning automatiseerida protsessi. Minimaalsete vale häirete tõttu, ei häiri operaatoreid tegelikusest ohust. Minimeerida vale häireid võimalikuks tänu kogenud video töötlemis algoritmile, samuti ühendades kõik saadaval olevad andurid võimaldavad tuvastada ohtu veelgi täpsemalt. Lisaks videoanalüütika süsteemile saab ühendada valgus ja heli sireene, mis käivitud automaatslet, samuti reguleerida reaktsioon sissetunglile (näiteks kõne politseile, instruktsioon operaatori ekraanil või e-post turva ülemustele). Samuti sissetungi ajal saab automaatselt sulgeda uksi või tõkesid, peatada masinad jne.


Õigesti seadistatud sissetungi tuvastav süsteem avastab võimaliku ohtu määratud alal, et oleks aega reageerimiseks reaalse ohu korral. Samuti süsteem võimaldab teil eraldada alad mis ei nõua häiret - näiteks jalakäiate tee teie teritooriumi kõrval.  

Sellisel juhul teritootiumi kaitsmine kaasaegsete vahenditega mitte ainult kaitseb seda efektiivsemalt vaid ka säästab täiendava personali ja valgustuse pealt.